Sadenice uhoriek

Prvé písomné zbierky o uhorkách nasvedčujú, že táto chutná, osviežujúca zelenina pochádza z východnej Indie. Asi v 5. storočí pred n.l. začali uhorky pestovať aj Gréci a Rimania. V stredoeurópskom priestore sa uhorky udomácnili až v stredoveku a v súčasnosti tu patria k najrozšírenejším druhom zeleniny.

Nutričné hodnoty: 100g uhoriek obsahuje: 3.63g sacharidov, 0.65g bielkovín a 0.5g vlákniny.

Ďalšie účinné látky: Plody uhorky obsahujú až 97% čistej vody. Uhorka sa stáva zaujímavou najmä obsahom kyseliny tartrónovej, ktorá zabraňuje tomu, aby sa škrob v organizme premenil na tuk.

Uhorka podporuje činnosť pečene, nerobí dobre žlčnikárom a ľahko i po nej môže prehnať.Uhorka má svoj význam pri chudnutí ale pomôže aj zvláčniť a rozjasniť vašu pokožku.

Oddávna bola považovaná za účinný prípravok na udržanie mladistvej pokožky, hoci vtedy ešte nič netušili o jej liftingových účinkoch. Preto ju často obsahujú prípravky proti vráskam a na vyrovnávanie niektorých pleťových defektov.

Pokožku hydratuje, pretože jej telo až z deväťdesiatich piatich percent tvorí voda. Liečivé prípravky na spálenú pokožku po slnku síce nenahradí, ale suchej a spálenej pleti dodá vodu. Stačí ju nakrájať a priložiť na postihnuté miesta. Sťahuje tiež póry a robí ich menej viditeľnými. Vďaka svojim bieliacim účinkom dokonca zjemňuje pehy.

 

Uhorky

Uhorka Chantal
2,15 €
Uhorka Charlotte
2,15 €
Nie je nastavený žiaden obrázok
2,15 €
Uhorka Chantal
2,15 €